احداث ۸۷۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای بیش از دو معلول

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از توافق برای احداث ۸۷۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای بیش از دو معلول در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا؛ علیرضا تابش عصر دیروز، ۱۴ تیر ماه، در مراسم بهره‌برداری از هزار و پانصدمین واحد مسکن خانواده‌های دارای بیش از دو معلول در شهرک رضویه مشهد با بیان اینکه این اقدامات محصول یک کار مشترک است، اظهار کرد: بر این اساس توافق کردیم ۸۷۰۰ واحد برای خانواده‌های دارای بیش از دو معلول در شهر و روستا در سطح کشور احداث کنیم.

وی ادامه داد: این برنامه‌ریزی‌ها به نتیجه رسیده است و امروز حدود ۱۰۰۰ واحد را افتتاح می‌کنیم و پیش از این نیز ۱۵۰۰ واحد را افتتاح کرده بودیم.

تابش با اشاره به اینکه این کار به‌خوبی در حال پیشرفت است، تصریح کرد: با تمام مشکلاتی که داریم، با منابع خودمان کار را پیش می‌بریم؛ باقی مانده نیازهای ما را دستگاه‌های دخیل در اختیار ما قرار می‌دهند. وام مورد نیاز را هم از منابع وامی که در اختیار بنیاد مسکن است، تامین کردیم اما برای احداث ۳۰۰۰ واحد شهری مشکل وام داریم که به ‌زودی تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه همچنین با سایر دستگاه‌ها در این خصوص توافقاتی داشته‌ایم، افزود: برای نمونه در مورد مسکن طلاب همکاری‌های خوبی با حوزه علمیه داریم. همچنین با بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) نیز توافقاتی داریم که در حال اجراست.

همچنین انوشیروان محسنی‌بندپی، رئیس سازمان بهزیستی، با اشاره به پروژه احداث مسکن برای خانواده‌های دارای بیش از دو معلول، تصریح کرد: این یک پروژه خیر جمعی بود که به بار نشسته و تا امروز ۱۷۰۰ واحد واگذار شده و ۷۲۰۰ واحد نیز در دست احداث است.

وی با بیان اینکه از برکات انقلاب اسلامی برقراری عدالت اجتماعی و توسعه رفاه بوده است، ادامه داد: امروز اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته که یکی از آن‌ها تفاهم‌نامه پنج جانبه بین بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان بهزیستی، خیرین مسکن‌ساز و سازمان ملی زمین و مسکن است که منجر به احداث واحدهای مسکونی برای خانواده‌های دارای بیش از دو معلول شده است.

محسنی‌بندپی عنوان کرد: وظیفه ماست برای افرادی که از فرصت‌های برابر در زندگی برخوردار نشده و دچار آسیب و سختی هستند، کار کنیم و نباید همه کار را از دولت بخواهیم.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *